Drukarka 3D Snapmaker v2.0 3w1 model A250T - moduł lasera, CNC, druk 3D w obudowie

Drukarka 3D Snapmaker v2.0 3w1 model A250T - moduł lasera, CNC, druk 3D w obudowie

9 449,00 zł

7 682,11 zł netto

Snapmaker 2.0 A250T wraz z komorą ochronną. Konstrukcja urządzenia została wykonana w całości z metalu. Montaż jest bardzo szybki i łatwy, a cała konstrukcja Snapmakera bardzo stabilna. Pole robocze wynosi 230 x 250 x 235 mm. W zestawie znajdują się moduły umożliwiające drukowanie z wykorzystaniem filamentu o średnicy 1,75 mm, grawerowanie laserowe oraz rzeźbienie CNC. Dołączona obudowa sprawia, że praca ze Snapmakerem jest dużo bezpieczniejsza i bardziej komfortowa.

 

 

Opis produktu: Drukarka 3D Snapmaker v2.0 3w1 model A250T - moduł lasera, CNC, druk 3D w obudowie

Snapmaker 2.0 A250T wraz z komorą ochronną. Konstrukcja urządzenia została wykonana w całości z metalu. Montaż jest bardzo szybki i łatwy, a cała konstrukcja Snapmakera bardzo stabilna. Pole robocze wynosi 230 x 250 x 235 mm. W zestawie znajdują się moduły umożliwiające drukowanie z wykorzystaniem filamentu o średnicy 1,75 mm, grawerowanie laserowe oraz rzeźbienie CNC. Dołączona obudowa sprawia, że praca ze Snapmakerem jest dużo bezpieczniejsza i bardziej komfortowa.

 

Moduł druku 3D w urządzeniu Snapmaker 2.0.

 

Druk 3D, czyli flagowa funkcja Snapmaker 2.0

Dzięki stabilnej konstrukcji urządzenia i zastosowanych  technologiach Snapmaker 2.0 pozwala na szybki i precyzyjny druk. Urządzenie jest idealne dla początkujących, chociażby dlatego, że posiada bardzo intuicyjne oprogramowanie do obsługi urządzenia w trybie drukarki. Osoby bardziej zaawansowane również znajdą tu coś dla siebie, ponieważ będą miały możliwość spersonalizowania opcji druku. Dzięki podgrzewanej platformie roboczej i ekstruderowi typu direct możemy korzystać z wielu materiałów do druku. Nareszcie problemy z elastycznymi filamentami się skończyły!

 

Ulepszona wersja Snapmaker 2.0 A250T

Wersja Snapmaker 2.0 A250T wprowadza kilka ulepszeń w stosunku do pierwotnego modelu. Pozwalają one na szybsze i cichsze drukowanie. Zmiany obejmują przede wszystkim nowo zaprojektowane moduły liniowe oraz usprawnienia funkcji druku 3D. Modyfikacje objęły również moduł zasilania z inteligentną regulacją prędkości wentylatora.

 

  

 

Nowe sterowniki silników krokowych i ulepszenia modułu liniowego

 


Nowe sterowniki silników krokowych i ulepszenia modułu liniowego

W drukarce 3D Snapmaker 2.0 A250T zastosowano ciche sterowniki silników krokowych TMC2209. Efektywnie redukują one hałas powstający w czasie pracy urządzenia. W modułach liniowych producent zmodyfikował pręty śrubowe osi X i Y, zwiększając ich skok z 8 mm do 20 mm. Zabieg ten pozwolił na zwiększenie szybkości i stabilności pracy A250T. 

 

Ulepszony moduł zasilania

Ulepszony moduł zasilania

Nowy moduł zasilania A250T wykorzystuje znacznie cichszy wentylator, którego prędkość można regulować automatycznie w zależności od temperatury w czasie rzeczywistym. Pozwala to zmniejszyć poziom hałasu o około 16 dBA, dzięki czemu korzystanie z urządzenia jest jeszcze bardziej komfortowe.

 

 

 

 

Obudowa w zestawie

Snapmaker 2.0 A250T sprzedawany jest wraz z dedykowaną obudową. Posiada ona następujące cechy użytkowe:

 • Wygodne w użytkowaniu składane, akrylowe drzwi
 • Zabudowana panelami akrylowymi, chroniącymi użytkownika w trakcie używania modułu lasera
 • Wyposażona w czujnik otwarcia drzwi
 • Wentylator wyciągowy
 • Oświetlenie LED

 

Ulepszony system chłodzeniaUlepszona głowica drukująca

Głowica drukująca została zaprojektowana na nowo, poprawiono w niej system chłodzenia, wprowadzono system szybkiej wymiany hot-endu oraz zwiększono jakość wykonania elementów ekstrudera co w znaczącym stopniu wpływa na jakość oraz spójność druku.

 

Materiały obsługiwane przez SnapMakera

 

 

Różnorodność obsługiwanych materiałów

Drukarka obsługuje różne typy materiałów takich jak PLA, ABS, PETG, TPU, PP, WoodFill oraz LayBrick. Do wyboru możliwa jest grubość warstwy od 0,05 do 0,3 mm.

Snapmaker - playlista youtube.

Automatyczne poziomowanie

 

 

Automatyczne poziomowanie

Drukarka wyposażona została w czujnik zbliżeniowy dzięki czemu kalibracja stołu odbywa się automatycznie. Istnieje możliwość przejścia w tryb ręczny i samodzielne wykalibrowanie stołu.

 

 

 

 

Czujnik filamentu

 

 

Czujnik filamentu

Precyzyjny czujnik na bieżąco monitoruje stan filamentu i w razie jego braku zatrzymuje wydruk bez uszkodzenia wydruku. Po uzupełnieniu materiału możliwe jest wznowienie wydruku.

 

 

Wznowienie po utracie zasilania

 

 

Wznowienie pracy po utracie zasilania

SnapMaker 2.0 umożliwia szybkie wznowienie pracy urządzenia po utracie zasilania. W tym celu wystarczy wcisnąć na ekranie dotykowym przycisk "resume".

 

 

Obudowana konstrukcja

 

 

Obudowa w zestawie

Zastosowanie obudowy pozwala na zachowanie stałej temperatury w czasie druku co w znacznym stopniu ułatwia pracę z takimi filamentami jak ABS bez ryzyka odkształcenia się wydruku.

 

 

 

 

 
 

 

 

Grawerowanie i cięcie laserowe

Moduł lasera pozwala na efektywne cięcie i grawerowanie. Zacznij tworzyć interesujące ozdoby wykonane z drewna, skóry, materiału i akrylu. Dzięki laserowi o mocy 1,6 W możesz ciąć wybrane materiały wprowadzając więcej profesjonalizmu do swoich projektów. Moduł lasera wyposażony jest również w kamerę, dzięki czemu możesz pozwolić sobie na idealne dopasowanie obszaru roboczego do aktualnie obrabianego przedmiotu.

 

Grawerowanie i cięcie laserowe

 

 

Moduł laserowy drukarki SnapMaker 2.0

Moduł o mocy 1600 mW pozwala na grawerowanie i cięcie takich materiałów jak drewno, skóra czy plastik.

 

Wbudowana kamera

 

 

Wbudowana kamera

Moduł laserowy posiada wbudowaną kamerę umożliwiającą korzystanie z funkcji Auto Focus oraz Camera Capture dzięki czemu ustawienie wiązki lasera staje się znacznie prostsze oraz ułatwia uzyskanie optymalnych wyników grawerowania.

 

 

 

 

Auto Focus

 

 

Automatyczne ustawienie ostrości

Wyniki grawerowania przedstawione są bez potrzeby wielokrotnego testowania punktu ogniskowego. Optymalne parametry dobierane są automatycznie.

 

 

SnapMaker Luban

 

 

Przechwytywanie obrazu z kamery

Kamera automatycznie robi zdjęcie materiału umieszczonego na stole roboczym i przesyła obraz do programu SnapMaker Luban gdzie można nanosić oraz edytować wzory, daje to dokładny podgląd jak będzie wyglądać końcowy efekt.

 

 

Obudowa urządzenia

 

 

 

Akrylowa obudowa

Obudowa wykonana jest z materiału który chroni przed szkodliwym wpływem lasera na wzrok. Dodatkowo w zestawie znajdują się ochronne gogle OD6.

 

 

Wentylator

 

 

Wbudowany wentylator

Wbudowany wentylator umożliwia odciąganie oparów powstających w procesie grawerowania laserem.

 

 

 

Obróbka CNC z pomocą Snapmakera 2.0

Moduł CNC pozwala na precyzyjną obróbkę materiałów takich jak drewno, akryl, arkusze włókna węglowego, czy nawet laminatu PCB. Zacznij samodzielnie tworzyć własne płytki PCB, a urządzenia umieść we frezowanych w drewnie obudowach, zamiast szukać barier szukaj możliwości, tu jest ich sporo! Aby praca z CNC była bezpieczna do zestawu dołączony został drewniany stół i komplet zaczepów, które zapobiegają przemieszczaniu się materiału.

Rzeźbienine CNC

Moduł CNC w trakcie pracy.

 

Rzeźbienie CNC

Nowy moduł CNC wykorzystuje tuleje zaciskową ER11 cechującą się lepszą współosiowością co przekłada się na bardziej precyzyjne i spójne wyniki. Tuleje można wymienić na inne rozmiary. Moduł jest kompatybilny z wiertłami o średnicach od 0,5 do 6,35 mm.

 

Moduł CNC

 

 

Prędkość pracy modułu CNC

Wrzeciono może pracować w zakresie obrotów od 6000 do 12000 obrotów na minutę w zależności od potrzeb.

Platforma robocza CNC

Platforma do rzeźbienia wykonana z płyty MDF zapewnia stabilność oraz dokładność podczas pracy.

 

 

Platforma robocza

Redukcja szumów

Redukcja hałasu podczas pracy

Dołączona obudowa pozwala na redukcje hałasu powstającego podczas pracy nawet o 10 dBA.

Wysoka jakość nie tylko na papierze

Dzięki stabilnemu połączeniu stali, aluminium i idealnie spasowanych częściach powtarzalność maszyny wynosi aż 0,005 mm, jest to bardzo dobry wynik. Snapmaker 2.0 udowodni Ci, że wykonanie krótkiej serii urządzeń jest banalne, a działanie z nim to sama przyjemność.

 Urządzenie zbudowane jest z modułów, które ułatwiają jego rozbudowanie.

 

Modułowa konstrukcja Snapmaker 2.0

Wyobraź sobie, że jedna konstrukcja może zastąpić kilka narzędzi w warsztacie. Właśnie tym urządzeniem jest Snapmaker 2.0! Dzięki modułowej konstrukcji pozwala na pełne dopasowanie funkcjonalności do indywidualnych potrzeb. Nie mamy tutaj do czynienia z serią maszyn, Snapmaker 2.0 to potężne narzędzie dla osób tak kreatywnych jak Ty.

Oprogramowanie 3 w 1

Jesteś zaskoczony możliwościami urządzenia Snapmaker 2.0? Jeśli tak to musisz wiedzieć, że również oprogramowanie do obsługi całego urządzenia pozwala na sterowanie wszystkimi funkcjami Snapmaker 2.0! Już nie musisz szukać osobnego oprogramowania dla drukarki 3Dplotera laserowego i frezarki CNC, wszystko jest w jednym miejscu.

Prezentacja oprogramowania do sterowania urządzeniem.

 

 

Łączność Wi-Fi i dotykowy ekran

Dla maksymalnej wygody w konfigurowaniu Snapmakera 2.0 została wprowadzona komunikacja przez sieć Wi-Fi. Oprócz przesyłania plików do urządzenia, możesz je także łatwo aktualizować, na urządzeniach w sieci lokalnej możesz podglądać także postęp prac. Ekran dotykowy wyposażony jest w system Android i zaawansowany procesor dzięki czemu łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej możesz sterować swoimi narzędziami!

   

 

 

Niezwykle proste w złożeniu urządzenie!

Snapmaker 2.0 jest urządzeniem bardzo prostym do złożenia urządzenia, silniki zostały wbudowane w profile, a płytki do łączenia komponentów są przymocowane na stałe do systemów liniowych, rozwiązanie to daje ogromną wygodę i bezpieczeństwo. W przeciwieństwie do amatorskich odpowiedników, które musimy składać godzinami, złożenie Snapmaker 2.0 zajmie tylko chwilę.

Proces składania urządzenia trwa bardzo krótko.

 

SnapMaker 2.0Liczne ułatwienia podczas korzystania z urządzenia

Urządzenie wyposażone jest w programowe i sprzętowe procedury, które z pewnością ułatwią korzystanie z niego. Auto-poziomowanie stołu roboczego eliminuje problem samodzielnego kalibrowania platformy co kilka wydruków. Przywracanie pracy po utracie napięcia daje niezwykły komfort, nie musimy się bać, że podczas przypadkowego odłączeniu urządzenia od zasilania stracimy swoją pracę. Ulepszone względem poprzedniej wersji urządzenia chłodzenie wydruku pozwala nam na stworzenie elementów, które będą częściowo w powietrzu bez podpór. Elastyczna podkładka adhezyjna sprawia, że wydruk trzyma się stołu bez dodatkowych preparatów. Nie musimy też używać narzędzi odklejenia wydruku z platformy, wystarczy ją wygiąć, a wydruk sam odpadnie. Wbudowana w moduł lasera kamera pomaga w określeniu obszaru, na którym laser pracuje, koniec z samodzielnym ustawianiem środka na elemencie o nietypowym kształcie. Moduły liniowe zostały w pełni zabudowane, dzięki czemu unikamy możliwości zatarcia się elementów ruchomych poprzez dostanie się wiórów, czy też kurzu. 

Obawiasz się, że nie poradzisz sobie z urządzeniem? W takim razie jesteś w błędzie! Producent udostępnia instrukcję, która krok po kroku tłumaczy jak złożyć urządzenie i jak skonfigurować je pod konkretne funkcje, jest to olbrzymi atut.

 

Ściany boczne wykonano z akrylu filtrującego świtało lasera.

 

Większe bezpieczeństwo oraz kultura pracy 

Rama obudowy została stworzona ze stopu aluminium akrylu z filtrem niwelującym szkodliwy wpływ lasera na wzrok. Wyprodukowana została z zamysłem podniesienia poziomu bezpieczeństwa w trakcie pracy z urządzeniem. Wyposażona została w specjalny czujnik, który dba by drzwiczki komory były zamknięte. W przypadku otwarcia komory od razu przerwie on pracę urządzenia. Komora wyposażona została w system podświetlenia oraz dodatkową wentylację, dzięki której w łatwy sposób można odprowadzić nieprzyjemne opary powstałe w trakcie pracy Snapmakera. Komora jest szczelna, dzięki czemu minimalizuje ryzyko uszkodzenia wydruku poprzez silny podmuch powietrza, kurczenie się filamentu czy wypaczeniu wydruku. Szczelność komory jest również bardzo ważnym czynnikiem w trakcie pracy z modułem CNC.

 

Ściany boczne wykonano z akrylu filtrującego światło lasera.


Zestaw zawiera:

 • Moduły liniowe
 • Moduł lasera (1600 mW z wbudowaną kamerą)
 • Moduł do druku 3D
 • Moduł CNC
 • Kontroler (bazujący na procesorze Cortex-M4)
 • 5” inteligentny ekran dotykowy (operowany przez system Android, bazujący na procesorze Quad Core A7 1,1 GHz)
 • Zasilacz z przewodami zasilającymi
 • Stół magnetyczny do druku 3D z podkładką zwiększającą adhezję
 • Stół aluminiowy do pracy z modułem laserowym
 • Stół z drewna do pracy z modułem CNC (moduł wyposażony w uchwyt ER-11)
 • Podstawa urządzenia wraz z antypoślizgowymi nóżkami
 • Podstawa platformy roboczej
 • Mocowania dla modułów liniowych
 • Mocowanie dla ekranu dotykowego
 • Zestaw przewodów do podłączenia modułów, stołu roboczego, modułów liniowych i ekranu
 • Konwertery dla przewodów
 • Uchwyt na filament
 • Pendrive
 • Mocowania do materiału podczas pracy z modułem CNC
 • Zestaw narzędzi (Śrubokręt z wymiennymi końcówkami, klucze, cążki, pęseta, szpachelka)
 • Zestaw śrub
 • Tabliczki do poziomowania platformy roboczej
 • Instrukcja złożenia i użytkowania urządzenia
 • Dwie pary okularów ochronnych (do pracy z CNC i laserem)
 • Dwa frezy
 • Szpula filamentu (1 kg PLA)
 • Komplet materiałów testowych
 • Materiał do czyszczenia
 • Obudowa do Snapmakera 2.0 A250T

 


 

Specyfikacja urządzenia Snapmaker 2.0

PODSTAWOWE INFORMACJE
Kolorowy wyświetlacz: dotykowy 5"
Materiał ramy:  stop aluminium, stal
Komunikacja: dysk USB, przewód USB, Wi-Fi
Napięcie zasilania: od 100 V do 240 V AC
Wspierane systemy: Mac OS, Windows, Linux
Wymiary złożonego urządzenia: 700 (L) x 660 (W) x 580 (H) mm
Pole robocze dla druku 3D: 230 (L) x 250 (W) x 235 (H) mm
Pole robocze dla lasera: 230 (L) x 250 (W) mm
Pole robocze dla CNC: 230 (L) x 250 (W) x 180 (H) mm
DRUK 3D
Średnica dyszy: 0,4 mm
Maksymalna temperatura dyszy drukującej: 275°C
Maksymalna temperatura platformy roboczej: 100°C
Rozdzielczość warstwy: od 50 do 300 mikronów
Obsługiwane materiały: PLA, ABS, PETG, TPU, PP, WoodFill, LayBrick
Średnica filamentu: 1,75 mm
Wspierane formaty plików w Snapmaker Luban: .stl, .obj
GRAWEROWANIE LASEREM
Moc lasera: 1600 mW
Klasa bezpieczeństwa: 4
Wspierane materiały: drewno, skóra, tworzywo sztuczne, tkanina, papier, akryl
Wspierane formaty plików w Snapmaker Luban: .svg, .png, .jpg, .jpeg, .bmp, .dxf
RZEŹBIENIE CNC
Średnica uchwytu: od 0,5 mm do 6,35 mm
Obroty wrzeciona: od 6000 do 12000 RPM
Wspierane materiały: drewno, akryl, PCB, arkusze włókna węglowego
Wspierane formaty plików w Snapmaker Luban: .svg, .png, .jpg, .jpeg, .bmp, .dxf, .step, .dwg

 

Zaawansowana stacja robocza do wielu zastosowań warsztatowych!

Prace wykonywane w warsztacie elektronicznym wiążą się nie tylko z lutowaniem i wykonywaniem pomiarów za pomocą multimetru i oscyloskopu, ale również bardzo często także z obróbką mechaniczną. Kiedy chcemy własnoręcznie stworzyć projekt obudowy lub elementów mechanicznych o niestandardowych kształtach, wówczas możemy cały ten proces wykonać w warunkach domowych! W takich i podobnych zadaniach, znakomicie sprawdzi się Snapmaker 2.0 A250T - Zaawansowana stacja robocza do wielu zastosowań warsztatowych!

Wszechstronne możliwości wykorzystania drukarki 3D Snapmaker 2.0 A250T

Snapmaker 2.0 A250 jest większym bratem modelu A150 oraz młodszym bratem modelu A250T. Za pomocą tej wielofunkcyjnej maszyny, możemy wytwarzać różne obiekty fizyczne, z wykorzystaniem zaawansowanych technik obróbki. Tym sposobem, wykorzystując moduł druku 3D, możemy wydrukować niestandardową obudowę pod nasz projekt urządzenia elektronicznego, np. kieszonkowego wzmacniacza audio klasy A. Natomiast moduł lasera grawerującego umożliwi nam wykonanie trwałych rysunków na powierzchniach drewnianych i plastikowych.

 

Przydatne linki

Date

29 lipiec 2022

Tags

SNAPMAKER

Jesteśmy dystrybutorem znanych, cenionych marek.
Oferujemy szeroki wachlarz rozwiązań multimedialnych
dla placówek edukacyjnych, administracyjnych, przedsiębiorstw.

MONITORY INTERAKTYWNE | TABLICE MULTIMEDIALNE | WIZUALIZERY | PROJEKTORY

INFORMACJE TELEADRESOWE

Zapraszamy do zakładki "kontakt", bezpośrednie numery telefonów do przedstawicieli handlowych, biura jak i formularze ułatwią Państwu kontakt

WSPARCIE TECHNICZNE

Nasz dział serwisowy jest do Państwa dyspozycji, prosimy skorzystać z formularza kontaktowego w celu szybkiej reakcji z naszej strony

STREFA
DEALERA

Zapraszamy do działu przeznaczonego tylko dla naszych Kontrahentów. Dostęp tylko po zalogowaniu. Informacja bezpośrednio w naszym biurze. 

REJESTRACJA PRODUKTU

Zarejestruj produkt zakupiony w naszej firmie lub u naszego Dealera - dzięki temu uzyskasz dodatkowe korzyści.

Go to top