Terminale komputerowe vCloudPoint.
Wirtualizacja desktopów.
Pracownie terminalowe

Szkolne pracownie terminalowe

Terminale komputerowe znajdują zastosowanie w szkołach, szpitalach, przychodniach, korporacjach, jednostkach budżetowych, firmach przemysłowych. Technologia terminalowa - z zastosowaniem terminali vCloudPoint umożliwia dzielenie zasobów jednego komputera lub serwera pomiędzy wielu użytkowników bez ponoszenia nadmiernych kosztów.

Ogromnym atutem wirtualizacji desktopów, czyli pracowni komputerowych vCloudPoint jest ograniczenie kosztów inwestycji w porównaniu z zakupem tradycyjnych komputerów PC (niższa cena zakupu terminalowej pracowni komputerowej), dużo niższe koszty eksploatacji i nawet 90% mniejsze zużycie energii elektrycznej. Ma to ogromne znaczenie, jeśli chodzi o pracownie komputerowe dla szkół!

Szkolne pracownie terminalowe

Zastosowanie terminali komputerowych vCloudPoint to rozwiązanie szczególnie opłacalne dla edukacji ze względu na korzystne ceny licencji na oprogramowanie. Takie pracownie komputerowe z powodzeniem działają w wielu polskich szkołach!

Terminale komputerowe vCloudPoint V1 (posiada złącze HDMI i obsługuje sieć 10/100/1000) i S100 to rozwiązania dedykowane dla szkół, szpitali i jednostek budżetowych. Urządzenie dostępowe nie posiada ruchomych części, ani lokalnego dysku. Zużywa bardzo mało mocy. Wytwarza bardzo mało ciepła, jest ciche, nie generuje szumów. Jest łatwe zarówno do wdrożenia jak i w późniejszym zarządzaniu dzięki dedykowanemu oprogramowaniu - w przypadku urządzeń marki vCloudPoint zarządzane są poprzez panel oprogramowania vMatrix.

Jak działa technologia terminalowa?

Technologia usług terminalowych vCloudPoint pozwala dzielić zasoby (czas procesora, pamięć operacyjną, przestrzeń dyskową) jednego centralnego komputera pomiędzy wielu użytkowników. W ten sposób, dzięki wirtualizacji desktopów, do jednego serwera może zostać podłączonych do 99 użytkowników (wirtualnych pulpitów). Dostęp ten jest w pełni niezależny i bezpieczny. Rozwiązanie vCloudPoint jest szczególnie godne polecenia do zastosowań biurowych, w szpitalach, praktykach lekarskich, telecentrach, salach szkoleniowych, kawiarniach internetowych, itp.

Pracownie terminalowe - wirtualizacja pulpitów z oprogramowaniem terminalowym vMatrix Server Manager

Oprogramowanie vMatrix Server Manager działa na serwerze terminalowym. Poprawia funkcjonalność i użyteczność procesu współdzielenia zasobów serwera przez terminale sieciowe. Zapewnia elastyczne wsparcie systemu operacyjnego oraz bezpieczny roaming pulpitu. Umożliwia scentralizowane zarządzanie peryferiami działającymi w sieci. vCloudPoint vMatrix Server Manager pozwala na pracę do 99 użytkowników na jednym współużytkowanym serwerze. Liczba użytkowników obsługiwanych przez dany komputer zależy od możliwości systemu hosta, używanych aplikacji oraz oczekiwanej wydajności. Zaleca się, aby nowi klienci przeprowadzili test używanych aplikacji przed dodaniem kolejnych użytkowników do sieci terminalowej.

kliknij w obrazek aby pobrać specyfikacje

Kliknij i zobacz pełną specyfikację terminali sieciowych vCloudPoint:

vCloudPoint jest marką zarejestrowaną w Shenzen Cloudpoint Technology Co., Ltd. Firma specjalizuje się w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań informatycznych usprawniających działanie przedsiębiorstw i organizacji publicznych. Rozwiązania vCloudPoint sprzyjają ograniczaniu kosztów, sprzyjają redukcji zużycia energii, zwiększają bezpieczeństwo i wydajność pracy. Terminale doskonale nadają się do pracy w chmurze (cloud computing). Od 2016 roku przedstawicielem vCloudPoint na terenie Polski została ProData sp. z o. o.

Zapraszamy do NEWSLETTER'a

Raz w tygodniu wyślemy ważne dla Ciebie informacje

Jesteśmy dystrybutorem znanych, cenionych marek.
Oferujemy szeroki wachlarz rozwiązań multimedialnych
dla placówek edukacyjnych, administracyjnych, przedsiębiorstw.

MONITORY INTERAKTYWNE | TABLICE MULTIMEDIALNE | WIZUALIZERY | PROJEKTORY

INFORMACJE TELEADRESOWE

Zapraszamy do zakładki "kontakt", bezpośrednie numery telefonów do przedstawicieli handlowych, biura jak i formularze ułatwią Państwu kontakt

WSPARCIE TECHNICZNE

Nasz dział serwisowy jest do Państwa dyspozycji, prosimy skorzystać z formularza kontaktowego w celu szybkiej reakcji z naszej strony

STREFA
DEALERA

Zapraszamy do działu przeznaczonego tylko dla naszych Kontrahentów. Dostęp tylko po zalogowaniu. Informacja bezpośrednio w naszym biurze. 

REJESTRACJA PRODUKTU

Zarejestruj produkt zakupiony w naszej firmie lub u naszego Dealera - dzięki temu uzyskasz dodatkowe korzyści.

Go to top