W związku z trwającą epidemią koronawirusa, która doprowadziła do zamknięcia szkół i znaczącego utrudnienia w prowadzeniu przez nauczycieli zajęć lekcyjnych, umożliwiamy Państwu skorzystanie bezpłatnie z oprogramowania chmurowego Documaster Campus. 
Chętnych nauczycieli / dyrektorów prosimy o przesłanie zgłoszenia poprzez formularz kontaktowy. Po weryfikacji nauczyciele oraz uczniowie otrzymają loginy i hasła dostępu do oprogramowania, z którego będą mogli korzystać dopóki nie powrócą do regularnych zajęć w szkole.

O rozwiązaniu

Funkcjonalność

Documaster Campus to środowisko informatyczne typu chmurowego, wspomagające nowoczesną edukację. Pozwala uczniom i nauczycielom odtwarzać dostępne w repozytorium systemu materiały edukacyjne w formie plików tekstowych, e-booków, e-podręczników, filmów, prezentacji, audio oraz zamieszczać własne pliki.

To doskonałe rozwiązanie do prowadzenia zajęć zdalnie. W praktyce: nauczyciele mogą przesyłać uczniom bieżące materiały do lekcji, a uczniowie efekty swojej pracy.

Wszyscy mogą także korzystać z zamieszczonych w Globalnym Repozytorium Documaster Campus materiałów, w którym znajdują się (z podziałem na poziomy nauczania) m.in. audiobooki, e-booki, e-podręczniki, lektury, ćwiczenia, opisy zawodów, zasoby naukowe (humanistyczne, matematyczno-przyrodnicze), zasoby cyfrowe Instytutu Badań Edukacyjnych, materiały do samodzielnej nauki języków obcych ESKK, zasoby dodatkowe (zawierające m.in. nowoczesne metody nauczania, takie jak klasa odwrócona) oraz cyfrowe zasoby przygotowane przez polskie wyższe uczelnie.

Zapytaj o dostęp

Pola oznaczone * trzeba obowiązkowo wypełnić

Dziękujemy za kontakt

TAK - Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na podany adres e-mail informacji handlowych dotyczących usług i produktów firm VISION DISTRIBUTION Ewa Bondar i COPY SERVICE Tomasz Bondar
TAK - Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Vision Distribution Ewa Bondar i Copy Service Tomasz Bondar w celu otrzymania informacji nt. interesującego mnie produktu / zestawu.

WIEDZA
W CHMURZE

Wszystkie materiały edukacyjne są zamieszczone w chmurze, dzięki czemu uczniowie i nauczyciele mogą korzystać z nich online, również podczas nauki zdalnej. Jest to kluczowe dla uczniów chorych, o specjalnych potrzebach oraz w sytuacjach kryzysowych, gdy placówki oświatowe są nieczynne.

GLOBALNE REPOZYTORIUM

W Globalnym Repozytorium systemu zamieszczone są wartościowe materiały edukacyjne, takie jak e-podręczniki, e-booki, a także cyfrowe zasoby wyższych uczelni. Nauczyciele mogą dodawać swoje własne materiały oraz dzielić się nimi z pedagogami z innych szkół mających dostęp do systemu.

INTEGRACJE Z USŁUGAMI

Rozwiązanie jest zintegrowane z innymi usługami wspierającymi współczesną edukację, m.in. programami z Pakietu Microsoft Office 365 Edu, Skype, One Drive, generatorem sprawdzianów, tworzeniem sprawdzianów, formularzami Google, Khan Academy, które ułatwiają nauczycielom oraz uczniom współpracę. 

INTEGRACJE Z URZĄDZENIAMI

System jest zintegrowany z urządzeniami wykorzystywanymi w szkołach oraz w domu przez uczniów i nauczycieli: komputerami, smartfonami, tabletami, tablicami i monitorami interaktywnymi, projektorami. Umożliwia także drukowanie, kopiowanie i skanowanie materiałów w samoobsługowym punkcie drukowania, na terenie szkoły.

KOMUNIKATOR

Rozwiązanie posiada wbudowany komunikator, który umożliwia nauczycielom i uczniom wygodne porozumiewanie się online.
Ułatwia również kontakt nauczycieli z rodzicami, a także umożliwia porozumiewanie się pedagogom z różnych placówek.

SEMANTYCZNA WYSZUKIWARKA

Materiały zgromadzone z systemie można bardzo łatwo wyszukiwać dzięki inteligentnej, semantycznej wyszukiwarce. Oznacza to, że system przeszukuje treści dokumentów i dzięki temu pozwala znaleźć wszystkie materiały, które posiadają w swojej treści wyszukiwaną frazę.

BEZPIECZEŃSTWO
I RODO

System spełnia najwyższe normy bezpieczeństwa zgodne z RODO oraz posiada certyfikat PN-EN ISO/IEC 27001:2017-06 - potwierdzający, że produkowane oprogramowanie spełnia światowe standardy Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji.

EKOLOGIA

Rozwiązanie zostało zaprojektowane w duchu "zero waste" - pozwala ograniczyć zużycie papieru, a także odciążyć plecaki uczniów. Ponadto zintegrowane z systemem urządzdenia wielofunkcyjne to najwyższej klasy energooszczędne maszyny, które mogą być zasilane panelem fotowoltaicznym.

Documaster Campus jest integrowany z urządzeniami na codzień wykorzystywanymi przez nauczycieli i uczniów w szkołach i w domach.

Dzięki temu podczas lekcji możlwie jest odtwarzanie materiałów na tablicach i monitorach interaktywnych.

W domu każdy uczeń, nauczyciel i rodzic ma dostęp do materiałów online, za pomocą komputera, tabletu lub smartfona.

Uczniowie i nauczyciele mają też możliwość drukowania i kopiowania materiałów bezpośrednio z chmury oraz skanowania do swojego folderu w samoobsługowym punkcie drukowania, kopiowania i skanowania, na terenie szkoły. 

Producent oprogramowania

Euroimpex S.A.

Producentem oprogramowania edukacyjnego Documaster Campus jest polska spółka Euroimpex S.A. Firma od 1989 r. obecna na rynku IT i implementacji nowoczesnych metod nauczania dla wszystkich poziomów kształcenia. Działalność firmy jest zgłoszona do Bazy Usług Rozwojowych Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).

Firma współpracuje z największymi światowymi koncernami. Jest Autoryzowanym Parterem Edukacyjnych Microsoft, a także partnerem i deweloperem Ricoh / Nashuatec, EPSON, SHARP, Dynabook (dawniej Toshiba), Acer, Brother, Canon.

Informacje uzupełniające

Dla szkół podstawowych, średnich, zawodowych oraz techników

Documaster Campus to środowisko informatyczne typu chmurowego, wspomagające nowoczesną edukację. Pozwala gromadzić i dystrybuować materiały edukacyjne i naukowe, takie jak: podręczniki cyfrowe, zdigitalizowane książki, e-booki, cyfrowe zasoby wyższych uczelni, materiały własne nauczycieli i uczniów, filmy. Przechowywane materiały mogą być współdzielone i wykorzystywane przez użytkowników 24 godziny na dobę, w każdym miejscu posiadającym dostęp do Internetu.
Documaster Campus umożliwia komunikację między użytkownikami: uczniami, nauczycielami, rodzicami, naukowcami i przedsiębiorcami. Umożliwia współpracę między gronem pedagogicznym i naukowcami lokalnie oraz w całej Polsce , polegającą na wymianie scenariuszy do lekcji, doświadczeń oraz budowaniu bazy wiedzy i zarządzaniu nią. Oprogramowanie jest zintegrowane z Pakietem Microsoft Office 365 Edu.

W repozytorium Documaster Campus znajdują się cyfrowe zasoby naukowe najlepszych polskich uczelni wyższych, bibliotek i instytutów naukowych (kilkaset tysięcy zweryfikowanych haseł) oraz e-podręczniki MEN i materiały zgodne z podstawą programową. 

Oprogramowanie integruje gromadzoną wiedzę z powszechnie używanymi w edukacji technologiami komunikacyjnymi i urządzeniami: komputerami, monitorami i tablicami interaktywnymi, smartfonami, tabletami, pracowniami językowymi, laboratoriami cyfrowymi, projektorami oraz wysokiej klasy sprzętem umożliwiającym tanie drukowanie, skanowanie, kopiowanie oraz OCR w samoobsługowym punkcie drukowania na terenie szkoły. Specjalne oprogramowanie urządzeń zapewnia znaczne oszczędności i brak awarii szkolnego systemu wydruków.

Documaster Campus działa w oparciu o nowoczesne metody nauczania, takie jak klasa odwrócona czy gamifikacja, i pozwala nauczycielom na ich łatwe wprowadzenie podczas lekcji

Najważniejsze funkcje:

  • integracja z urządzeniami i nowymi technologiami
  • podniesienie jakości i efektywności nauczania przy mniejszym nakładzie pracy
  • możliwość nauki dla uczniów chorych, niepełnosprawnych i ze specjalnymi potrzebami
  • wydruk materiałów do lekcji oraz OCR i transfer do chmury
  • bezpieczny dostęp, 24h/7, do sprawdzonej wiedzy najwyższej jakości

Dotacja 100%
z Funduszy Europejskich

Documaster Campus oraz integrowane z nim urządzenia
i rozwiązania mogą być dofinansowane
w 100% ze środków Unii Europejskiej
oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej. 

Nasi Specjaliści są do Państwa dyspozycji

Małgorzata
Andrzejczak Krzywda

Specjalista ds. sprzedaży

mobile: +48 533 301 371

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Formularz kontaktowy

Roman
Kujawa

Specjalista ds. sprzedaży

mobile: +48 533 301 391

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Formularz kontaktowy

Krzysztof
Wiśniewski

Specjalista ds. sprzedaży

mobile: +48 799 014 608

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Formularz kontaktowy